Zima w mieście – propozycja na aktywny wypoczynek

Zima – czas mrozów, opadów śniegu oraz ferii. Warto zastanowić się nad tym, jak zagospodarować ten czas w mieście, by nie stał się jedynie spędzonym w ciepłych skarpetach przed telewizorem.

Zimowe aktywności na śniegu

Aby nasz wypoczynek stał się faktycznie aktywny należy zainteresować się sportami zimowymi. W większości miast znajdziemy górki, z których można zjeżdżać na nartach, sankach oraz tak zwanych „jabłuszkach”. Można także pomyśleć o lepieniu bałwana z dziećmi. Zabawa gwarantowana!

Kolejną z opcji są biegi na nartach. Wystarczy poszukać płaskiego i ośnieżonego terenu, by poczuć się jak Justyna Kowalczyk. Można także zdjąć biegówki, przybrać buty sportowe i zająć się joggingiem. Wielkim zainteresowaniem cieszy się także nordic walking, czyli marsze ze specjalnymi kijami. Taki sport angażuje mięśnie klatki piersiowej, ramion, brzucha, tricepsy, bicepsy i wzmacnia je znacznie bardziej niż podczas zwykłego chodzenia.

Warsztaty i zajęcia

Jedną z opcji jest poszukanie zajęć w lokalnych domach kultury. Takie placówki, szczególnie w ferie, organizują zajęcia dla dorosłych i ich dzieci. Warsztaty plastyczne, muzyczne oraz taneczne. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Czas na lodowisko

 

Lodowiska podczas ferii cieszą się dużym zainteresowaniem. Jest to przyjemny i tani sposób na aktywność fizyczną połączoną ze spędzaniem czasu ze znajomymi.

Rób zdjęcia!

 

Jeśli jednak jesteśmy bardziej leniwi to możemy pomyśleć o wyjęciu z szafki aparatu fotograficznego i uchwyceniu na zdjęciach piękna tej pory roku. Później można wystawić je w konkursie. A nuż trafi się nam nagroda!

Jak widać jest wiele form spędzania aktywnie zimy w mieście. Jeśli nie chcemy jednak korzystać z żadnych sprzętów albo wydawać pieniądze to idźmy po prostu na spacer. Świeże powietrze dobrze nam zrobi, a nasze mięśnie się rozruszają.